دکتر مقتدری از معلمی تا ریاست دانشگاه

ساخت وبلاگ
چکیده :   ... با عنوان : دکتر مقتدری از معلمی تا ریاست دانشگاه بخوانید :

 

دکتر مقتدری از معلمی تا ریاست دانشگاه

هفت‌برکه- کلاک: دکتر قاسمعلی مقتدری در حال حاضر با مدرک دکترای آب و هواشناسی دانشگاه تهران، رییس دانشگاه پیام‌نور اوز است.

دکتر مقتدری در پنجمین قسمت از فصل دوم کلاک از روزگار تحصیل خود شروع می‌کند تا به این روزها که رییس دانشگاه است برسد. قاسمعلی مقتدری متولد دوم مرداد ۱۳۴۵ در گراش و فرزند اول خانواده است. مقتدری در محله فخرآباد بزرگ شده است و در مدارس برق‌روز، ابدی و حاجی‌پور درس خوانده است. او معتقد است مدرسه رفتن در آن زمان به خاطر تنبه زیاد، کار زجرآوری بود.

 

او از غلامحسین محسنی، پرچمی و حسین انصاری به عنوان معلم‌های گراشی خود در دوران تحصیل یاد می‌کند.

مقتدری سال ۱۳۶۴ در کنکورسراسری در جهرم شرکت کرد. انتخاب رشته نیز حکایت خاص خودش را دارد که او در این گفتگو بخشی از آن را می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم هر چه عدد رتبه بالاتر باشد بهتر است. رتبه من ۱۱۴ در رشته علوم انسانی بود و تقریبا همه رشته‌ها را قبول می‌شدم. من به رشته‌های زبان‌انگلیسی، روانشناسی و عربی علاقه داشتم. یوسف سعادت برای من انتخاب رشته کرد و در رشته دبیری قبول شدم.»

مسیر دکتر مقتدری برای ریاست دانشگاه از سال ۱۳۶۸ و تدریس در مدارس گراش آغاز شد. مقتدری سال ۱۳۶۸ یک بار وارد دوره کارشناسی ارشد دانشگاه تهران شد و انصراف داد و دوباره در سال ۱۳۷۲ تحصیل در کارشناسی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی را آغاز کرد. سال ۱۳۷۸ نیز وارد دوره دکترای دانشگاه تهران شد. دکتر مقتدری از اردیبهشت ۱۳۸۴ رییس دانشگاه پیام‌نور اوز است.

 

http://www.gerishna.com/archives/80726

گفتگو با دکتر مقتدری را در یوتیوب ببنید:

...
نویسنده : جمشید رضایی بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 2 ارديبهشت 1397 ساعت: 17:56