نمایش«بچیا بلگی بازی» نماد خلاقیت مادران و کودکان اوز

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

نمایش«بچیا بلگی بازی» نماد خلاقیت مادران و کودکان اوز

ابراهیم احمدی: گروه های نمایشی به ویژه درماه پایانی سال آن چنان در اوز فعال شده اند که برخی از اجراها همپوشانی داشت. همزمانی این کارهای هنری با راه اندازی سینما فردوسی در دانشگاه آزاد اسلامی اوز بعضا موجب می شد که علاقه مندان برخی از کارهای هنری را ازدست بدهند که شاید رنجش خاطر عوامل اجرایی کارهای هنری را نیز به دنبال داشته باشد.

«بچیا بلگی بازی» که با همکاری گروه نمایش کتابخانه اندیشه اوز و انجمن دوستداران کودک اوز به کارگردانی علیرضا عندلیب به روی صحنه رفت یکی از این نمایش ها بود که از ۲۱ الی ۲۵ اسفند در سالن کتابخانه عمومی اندیشه اوز اجرا شد. ۴ روز آن با اجرای نمایش«خروس زری، پیرهن پری» که تا ۲۴ اسفند در سالن پروین اعتصامی ادامه داشت، همزمان بود.

۲۶ اسفند فرصتی فراهم شد تا به اتفاق جمعی از علاقه مندان ازاوز و لار،  به تماشای این نمایش بنشینیم. گرچه نمایش با حدود ۲۰ دقیقه از زمان اعلام شده آغاز شد اما اجرای خلاقانه کودکان و مادران این تاخیر را پوشش داد و جبران زمان از دست رفته را کرد.

 

قبل از اجرای نمایش زبیده بخشی زاده از اعضای هیئت مدیره انجمن دوستداران کودک اوز همکاری این انجمن با کتابخانه عمومی اندیشه را یکی از عوامل موفقیت این انجمن دانست. علیرضا عندلیب کارگردان نمایش نیز تاسیس انجمن دوستداران کودک اوز را یکی از بهترین فعالیت های فرهنگی  در اوز برشمرد و گفت: دراین نمایش تلاش بر این است که بازیگران خلاقیت خود را بروز دهند.

 

نمایش که با اجرای سرود دسته جمعی « گل گندم» توسط بازیگران  با زبان محلی آغاز شد در ادامه با سرودهای قدیمی و سنتی اوز از جمله « الله بده بارون» همراه با شیطنت های خاص کودکان، به قول «شمس الدین جام گوهری» که خود از هنرمندان به نام اوز در عرصه های مختلف بود، بینندگان را به دوران کودکی برد.  نمایش با اجرای سایر سرودها و مراسم های منطقه از جمله عروسی و برشمردن مزایای نخل و…با دف نوازی علیرضا  عندلیب؛ کارگردان نمایش و بازی و خلاقیت خوب بازیگران ادامه یافت.

 

ژیلا خادمی که علاوه بر دستیاری کارگردان در اجرای دلنشین سرودهای محلی تبحر خاصی نشان می داد به همراه سایر مادران بازیگر از جمله: منور فقیهی نژاد، مژده علیزاده و مژگان ملایی و مدیریت گروه ؛ فوزیه زارع  به همراه کودکان و نوجوانان زینب طیبات، سدنا زارع، امیر محمد قنبری، احلام بهزادی، آنوشا قنبری پور، فاضل پیامی، عرشیا کریما، عمران هنری، ربیع بخشی زاده، دینا فقیهی، نیوشا قنبری پور، مهدا رنجبر و عرفان هنری نشان دادند اوز استعدادهای فراوانی دارد که در صورت فراهم بودن زمینه امکان ظهور و بروز خواهد داشت.

 

گرچه همه اعضا تلاش داشتند کارگروهی موفقی را نشان بدهند اما حرکات عرفان هنریدر حین نمایش و تشویق های تماشاگران از وی در پایان اجرا، نشان از تاثیر گذاری وی بر تماشاگران داشت. البته نباید از حضور مستمر کودک ۳ ساله آنوشا قنبری پور در صحنه در طول اجرا و ایفای نقش خود غافل بود.

 

نمایش با اهدای جوایز از سوی انجمن دوستداران کودک اوز و کتابخانه عمومی اندیشه به دست اندرکاران نمایش و عکس دسته جمعی پایان یافت.

 

 

 

 

 

 

...
نویسنده : جمشید رضایی بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 13 فروردين 1397 ساعت: 0:33

close
تبلیغات در اینترنت