چند خبر از اوز و بخش اوز

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چند خبر از اوز و بخش اوز | ستاره های اوز
February 10, 2018

| اوز امروز

 

پروژه تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب(سد دروا) بیدشهر افتتاح شد

پروژه تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب(سد دروا) بیدشهر با حضور معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور و مدیرکل استان، نماینده مجلس، فرماندار و جمعی از علما،  مسئولین و معتمدین شهرستان لارستان و خنج، بخشدار و سایر مسئولین و معتمدین بخش اوز و روستاهای منطقه امروز ۱۹ بهمن افتتاح شد.

پس از اعلام برنامه و خوش آمدگویی توسط حاجی زاده دهیار بیدشهر، شیخ صالح انصاری به نمایندگی از امام جمعه بیدشهر و سایر علمای منطقه گفت: قرآن اهل تقوا را کسانی می داند که اهل بهشت و اهل احسان باشند. این افراد در حقیقت ساجد خالق و خادم خلق خدا هستند. وی گفت: امروز ۲ هزار نفر از مردم منطقه با اقامه نماز به درگاه خدا سجده کردند و اکنون نیز شاهد افتتاح این پروژه عظیم هستیم که در حقیقت خدمت به مردم است. این ها نمونه ای از مشارکت مردم و اخوت و برادری است که از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. ما با تحکیم وحدت می خواهیم الگویی باشیم زیرا خدا می فرمایدکسانی که با هم شدند خدا نیز با آن هاست.

 

دکتر جعفر پور نماینده مجلس ورئیس کمیسیون فرهنگی نیز با تبریک دهه فجر گفت: همدلی و مشارکت مردم منطقه می تواند الگو باشد. این پروژه پس از مدت کوتاهی از آغاز با مشارکت مردم و ودولت به پایان رسیده واین از برکات نظام است. وی از همه خیرین و دست اندرکاران پروژه تقدیر کرد.

 

جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز از خیرین افتخار آفرین شهرستان و آقای سلیمی و سایر خیرین پروژه تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد این نوع خدمات گسترش یابد.

 

مهندس بوستانی مدیر کل آبخیز داری استان فارس با اعلام این که پروژه های مشارکتی در حوزه محیط زیست و آبخیز داری در استان در شهرستان لارستان آغاز شده از گسترش آن در سایر نقاط شهرستان از جمله گراش سخن گفت و افزود: آمادگی اجرای سایر پروژه های مشارکتی را دارم.

 

دکتر ناصر حیدری پوری معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور گفت: ما باید محیط زیست، هویت و تمدن خود را که از گذشتگان به ارث برده ایم دحفظ کنیم. ما از نظر زیست محیطی در کمربند خشک قرار  داریم وبابد سامانه های آبگیر و برکه ها را حفظ کنیم. وی با یادآوری این که مناطقی که امروز منشا ریزگرد در اهواز هستند در ۱۵ سال گذشته از جمله مراتع درجه ۲ بوده که اکنون به نقمت تبدیل شده اند گفت: تهدید جدی است.

معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور با ذکر این که دولت و مجلس برای سال ۹۷  اعتبارات خوبی برای آبخیز داری تخصیص داده اندگفت: امیدواریم شهروندان نیز دغدغه محیط زیست و حیات داشته باشند و علمای منطقه نیز در این زمینه شهروندان را ارشاد کنند.

 

مهندس محبی از آبخیز داری استان مشخصات فنی پروژه را به شرح زیر اعلام کرد:

مساحت حوزه آبریز: ۸ هزار و ۲۰۰ هکتار، طول تاج بند: ۱۱۰ متر، عرض تاج بند: ۱ متر، ارتفاع بند از پایین ترین نقطه: ۱۷ متر، حجم آبگیری مخزن:۳۷۵ هزار متر مکعب و حجم آبگیری در سال: یک میلیون و ۱۲۵ هزار متر مکعب.

 

 

سطح اراضی تحت پوشش طرح ۲ هزار هکتار است و هزار خانوار با جمعیت حدود ۵ هزار نفر از آن بهره برداری می کنند. وی هدف از اجرای این طرح را تغذیه مصنوعی آبخوان های منطقه و تقویت سفره زیر زمینی، تقویت پوشش گیاهی منطقه، جلوگیری از انتقال رسوب بر روی محصولات و کمک به اقتصاد بهره برداران و افزایش بهره وری کشاورزی دانست و افزود در طول سال سه بار قابلیت سیلاب گیری را دارد.

 

پس از اهدای لوح به خیرین پروژه و دست اندرکاران طرح، مراسم افتتاح این پروژه در محل سد واقع در شمال بیدشهر انجام شد.

 

این پروژه با اعتباری معادل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توسط شرکت طراوت دشت فیروز آباد اجرا شده است. ۴۰۰ میلیون تومان از هزینه این پروژه توسط خیرین با پیگیری شورای روستا، دهیاری و آقای سلیمی و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ار اعتبارات دولتی هزینه شده است.

 

 

 

یاران اوز قهرمان گروه ب لیگ دسته ۲ والیبال بانوان استان فارس

 مسابقات لیگ دسته ۲ والیبال بانوان استان با حضور ۲۵ تیم در چهار شهر فیروزاباد، مهر، ممسنی و اوز پیگیری  شد

مسابقات گروه ب مرحله اول در شهر اوز با حضور ۶ تیم از جمله:
پیشگامان شیراز
کاروتک شیراز
ققنوس ج هرم
آوا فیشور
کوار
و
یاران اوز
انجام و به پایان رسید.

 

در این دوره تیم یاران اوز با پیروزی مقتدرانه خود با نتیجه ۲ بر ۰ بر همه تیم های حاصر به عنوان تیم اول گروه ب به مرحله بعد صعود کرد.
این تیم در مرحله بعد باید با تیم دوم گروه ج به رقابت بپردازد
تیم کارو تک شیراز نیز به عنوان تیم دوم گروه به دور بعد صعود کرد.
اوز امروز این موفقیت را به ورزشکاران، مربیان و سرپرستان و مردم ورزشدوست اوز تبریک می گوید.

 

 

قول مساعد نماینده مجلس برای پیگیری هزینه ساخت سالن ورزشی کوره

 

 

با پیگیری های آتش فراز بخشدار اوز، دکتر جعفرپور نماینده مجلس به اتفاق حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از مجموعه ورزشی کوره بازدید وبرای تامین هزینه ساخت سالن ورزشی قول پیگیری دادند.

در این دیدار که پس از افتتاح سد دروای بیدشهر صورت گرفت، نوازالله مختاری  به نمایندگی از شورا و اهالی کوره گفت: درمجموعه ورزشی کوره مردم وخیرین حدود یک میلیارد هزینه کرده اند. فنداسیون سالن ورزشی حدود ۱۰ سال قبل اجرا شده است اما برای ادامه ساخت آن اقدامی صورت نگرفته است.

 

دکتر جعفر پور رئیبس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تقدیر از مردم نیکوکار کوره گفت: پس از برآورد و اعلام هزینه ساخت سالن در صورتی که خیرین ۴۰ درصد هزینه را متقبل شوند برای تامین هزینه ۶۰ درصد باقیمانده پیگیری می کند. مختاری و منصوری رئیس شورا و سایر معتمدین پرداخت ۴۰ درصد از هزینه را متقبل شدند و مقرر شد موضوع پیگیری شود.

...
نویسنده : جمشید رضایی بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 22 بهمن 1396 ساعت: 3:24

close
تبلیغات در اینترنت