جلسه ستاد «اوز پایتخت کتاب »برگزارشد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

جلسه ستاد «اوز پایتخت کتاب »برگزارشد | ستاره های اوز

| اوز امروز

 

جلسه ستاد «اوز پایتخت کتاب »برگزارشد

با حضور جمشید رضایی مسئول چاپ ونشرکتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس ، بخشدار، رئیس و نائب رئیس شورا، شهردار، رئیس ارشاد، رئیس اداره ورزش و جوانان، کتابداران کتابخانه ها و جمعی از علاقه مندان به کتاب امروز(۲۰آذر) جلسه هماهنگی «اوز پایتخت کتاب» در بخشداری برگزارشد.

دراین جلسه ابتدا شرکت کنندگان گزارشی از فعالیت هایی که در راستای کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی اندیشه، صفیه خضری، بانو وکودک و نوجوان عصر اوز، کتابخانه قلات، شهرداری و شورا، کتابخانه های دانشگاه های پیام نور و آزاد، دبستان کرانی، ارشاد و خانه فرهنگ،انجمن دوستدارکودک، حلقه مطالعاتی سفیران مهر و…اجرا شده بیان کردند.

 

درادامه جلسه رضایی ضمن تقدیر از اعلام آمادگی و همکاری بخشدار، شهردار، شورای شهر و کتابخانه ها و علاقه مندان به کتاب در زمینه نامزدی شهر اوز به عنوان پایتخت کتاب ،گفت: موضوع پایتخت کتاب از طرح های سازمان یونسکو گرفته شده و درایران شهرهای که نامزد می شوند، طرح ها و برنامه های آنان که در راستای ترویج کتابخوانی بوده و بخش اعظمی از جمعیت را پوشش می دهد بررسی شده و به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی و به سازمان یونسکو معرفی می شود.

 

وی افزود: در سال ۹۳ شهر اهواز ودر سال ۹۴ شهر نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شده و سال گذشته بوشهر دوم و شیراز سوم شده است. رضایی گفت: ایمان دارم اوز توانایی معرفی به عنوان پایتخت کتاب ایران را دارد اما باید فعالیت هایی که در راستای ترویج کتابخوانی بوده به ویژه طرح هایی که برای اولین بار اجرا شده مستند شده و به همراه سایر مستندات مانند: تفاهم نامه ها، صورتجلسات، عکس، فیلم و…حداکثر تا ۵ دی ماه به وزارت خانه ارسال گردد تا بررسی گردد و در صورت قرارگرفتن در میان شهرهای مورد پذیرش نسبت به اعزام کارشناسان و داوران اقدام گردد. با توجه به محدودیت زمانی در صورتی که در سال جاری اوز موفق به کسب حد نصاب امتیاز نشود، نامزدی اوز برای سال بعد حائز اهمیت خواهد بود.

 

کارشناس اعزامی از اداره کل ارشاد فارس در ادامه جلسه مواردی دراین زمینه توضیح داد و افزود: اقداماتی که انجام گرفته صرفا نباید درراستای ارائه جهت انتخاب پایتخت کتاب باشد بلکه بایدکاربردی بوده و به ترویج کتابخوانی کمک کند.

در پایان مقررشد نسبت به تشکیل کارگروهی برای مستند سازی وارسال مستندات حداکثر تا ۵ دی ماه اقدام گردد و موارد درفرم های مخصوص ثبت و در موعد مقرربه وزارت ارشاد ارسال شود.

گفتنی است پیام اوز در سرمقاله شماره ۶ پیشنهاد نامزدی اوز به عنوان پایتخت کتاب ایران را با توجه به توانمندی های موجود، مطرح کرده بود.

 

...
نویسنده : جمشید رضایی بازدید : 76 تاريخ : يکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت: 0:36

close
تبلیغات در اینترنت